Vík & Djúpivogur

Vracíme se k lodi podél pobřeží. Puffini, vodopády, ledovec a černá pláž.

Duhové hory

Po devíti letech jsme se opět odvážili do Duhových hor. Jízdu 30km "efkovou" silnicí jsme zdárně zvládli. Tentokrát i se závěrečným dvojbrodem.

Kirkjufell

Tři dny plné deště jsme strávili u bájné hory Kirkjufell na severním pobřeží poloostrova Snaefellsnes, kde jsme chtěli vystoupat na ledovec Snaefellsjokull - vstupní bránu do "Středu země".

Sopka

To, proč jsme se tentokrát vydali opět na Island, dnes snad spatříme na vlastní oči. Aktivní sopku, která chrlí 6 až 10 kubíků lávy za sekundu!

Po čtvrté

Konečně se mi podařilo zpracovat fotky z naší čtvrté cesty na Island doplněné o zápisky ze Zuzčina deníku. Tady je první část.

Dolomiti 2021

Letos jsme po loňské pauze vyrazili koncem září pouze v pánské sestavě do Dolomit. Na čtyři dny se nám stala domovem Pozza di Fassa. 

Island 2021

To, v co jsme ještě před půlrokem nedoufali, se stalo skutečností. Vyrážíme na Island. Tentokrát se pokusím přidat do článku každý den jednu fotku. Tu aktuální najdete vždy nahoře.

Pražské jaro

Jak jsem psal v článku Islandské jaro, nemohl jsem se z objektivních důvodů, jako každý rok, vypravit za kandíky. Nakonec jsem díky Jirkovi objevil přímo v Praze nový symbol jara - křivatec český (Gagea bohemica).

Islandské jaro

Letos jsem se bohužel ze známých důvodů :-( nemohl vypravit, tak jako každý rok, za kandíky. Počátek jara 2021 tak pro mne bude symbolizovat probuzení sopky na Islandu.

Zimní Šumava

Poslední lednový den jsme se Zuzkou navštívili Šumavu na běžkách. Vzal jsem si sebou oblíbený Canon G1 X III a tady se můžete podívat na pár fotek...