• Svatý Hostýn

    734,6 m n.m.

Kelčský Javorník – jak jsem fotil rozhlednu

27.9.2015

V sobotu jsme se vypravili na nejvyšší vrchol Hostýnských vrchů, 865 m n.m. vysoký Kelčský Javorník. Před dvěma týdny na něm otevřeli novou rozhlednu a tak jsem si vzal fotoaparát, abych ji zkusil vyfotit.

.


Už jsem se několikrát pokoušel fotit rozhledny, ale nikdy jsem nebyl spokojen. Problém je, že u rozhledny převažuje jeden rozměr, a to ještě ten na výšku.

Po příchodu jsem nejdřív zkusil udělat klasickou fotku na výšku. Protože nebe bylo nic moc, orámoval jsem rozhlednu okolními stromy. Ty mě inspirovaly ke srovnání struktury stromů s konstrukcí rozhledny. Když se rozfoukaly mraky, přiletěly stíhačky, které  jsem tak tak zachytil před „nárazem“.

Pak už jsem šel nahoru. Místo obvyklých detailů konstrukce jsem se tentokrát vyklonil ze schodiště a zkusil neobvyklý podhled.

Protože na vrchol vedly točité, poměrně úzké schody, byly po obvodě pravidelně rozmístěny vyhýbací podesty. Provoz byl poměrně hustý a tak jsem si počkal na dvojici v zelených bundách. Bylo to jednodušší, než vyfotit průhled prázdným schodištěm z roštů.

Nahoře jsem se pak pokusil vyfotit rozhlednu z nadhledu. A nakonec došlo i na fotku Svatého Hostýna, na který byl z rozhledny neobvyklý pohled. Bohužel světelné podmínky nebyly ideální. Budu sem muset ještě někdy jindy…