. . z EDITORU

LAB 3 - Změna černé barvy

Nedávno mě zaskočil Michal dotazem : "Jde vyměnit černá barva za jinou?" Jemu to pomocí funkce [Nahradit barvu] nešlo. To proto, že černá není barva! Co s tím tedy můžeme dělat ?

Dvě roviny

Při návratu z pustiny Islandu do rovin civilizace mě napadlo, jak trochu jinak na fotografie s více rovinami zaostření.

Camera Raw 10.3

V tichosti proběhl update modulu Photoshopu Camera Raw na verzi 10.3. Nové vlastnosti této verze určitě stojí za prozkoumání.

LAB 2

V článku LAB inteligentně jsem popsal, jak pomocí inteligentní vrstvy editovat kanály LAB bez nutnosti přepínání barevného prostoru. Po zkušenostech s používáním funkce LAB barvy, jsem provedl drobné úpravy . . .

Trable s panoramaty

Při skládání panoramat v Camera Raw (CR), se Vám možná stalo, že program vypsal chybovou hlášku a panorama se složilo jen částečně, případně nesložilo vůbec.

LAB inteligentně

Už v prvním díle Programování ve Photoshopu jsem popsal, jak vytvořit akci pro zvýraznění barev pomocí kanálů A a B barevného prostoru LAB. Pomocí inteligentní vrstvy jsem úpravu vylepšil tak, aby bylo možné sílu úpravy dodatečně editovat.

Kam s nimi? (2)

Možná jste si také dělali úklid ve fotografiích z loňského roku a bylo vám líto, definitivně je smazat. Ale místo, které zabírají, by se hodilo. Napadlo mě, vyrobit si z nich mozaiku.

Inteligentní masky

Nebojte se, nejedná se o masky Mikuláše, čerta a anděla, které můžete dnes vidět v ulicích. Jde o masky v nové verzi modulu Camera Raw 10, kterou před časem vydal Adobe.

Odstranění lemu

V příspěvku "Zvýraznění hvězd" jsem slíbil, že popíšu, proč jsem do panelu "Zadání mikroposunu" přidal volby "Světlejší barva" - "Tmavší barva" a "Posunout o". Odpověď naleznete v tomto článku.

Kalendář 2018

Když jsem loni vyrobil analogový kalendář Kanály 2017, dal jsem ke stažení na web jeho kopii. Letos si můžete s předstihem stáhnout prázdnou šablonu a přidat si do ní vlastní fotky.