Dolomiti 2022

21. – 27.8.2022

Jak jsem před rokem napsal, na letošní rok jsme si nic neplánovali. Přesto jsme nakonec do Dolomit opět vyrazili. A to v prémiovém složení. Já, Zuzka a Šimon. Na celý týden do Cortiny dAmpezzo.

.


Tentokrát jedem přes den, abychom mohli hned další den na první ferátu. Bydlíme v malé vesničce Borca Di Cadore asi 12 km pod Cortinou.

V pondělí vyrážíme autem do ikonického sedla Passo  Giau. Po cestě míjíme skupiny silničkářů, pro které je výjezd do sedla výzvou. Tady nás Zuzka vysadí a sjíždí k lanovce Fedare. Já s Šimonem pak jdeme ferátou na Rifugio Averau, kde nás Zuzka čeká. Odpoledne se pak Zuzka a Šimon vracejí lanovkou k autu. Já scházím pěšky a kochám se výhledy na Marmoládu.

V úterý nás čeká naše hlavní feráta z Tofany di Mezzo na Tofanu di Dentro a stejnou cestou zpět. Šimon je tentokrát spokojený. Místo dlouhého nástupu výjezd lanovkou. Feráta zabírá 95% celého výletu. Zuzka nás celou dobu sleduje dalekohledem a trpělivě čeká, až se vrátíte. Společně pak sjíždíme lanovkou dolů.

Ve středu jedeme do Passo di Falzarego Zuzka s Šimonem jedou lanovkou na Rifugio Lagazuoi. Já vyrážím nalehko cestou Kaiserjager a s Šimonem pak scházíme tunely dolů.

Ve čtvrtek máme odpočinkový den. Lanovkou k věžím a zákopům Cinque Torri, kde nalézáme dvě kešky. Snažíme se vyfotit fotky, které tady před jedenácti lety nafotily naše holky. Šimon si maluje a já mlsně pozoruju horolezce, kterých jsou plné všechny věže.

V pátek jedeme autem k Rifugio Auronzo a celý den obcházíme Tre Cime. Po cestě si Šimon staví kamenné mužíky. Nalézáme také jednu kešku a pozorujeme záchranou akci vrtulníku z jednoho zubu. Při návratu jako vždy zastávka na zmrlinu.

Přes noc se kazí počasí a tak v sobotu vyrážíme do Cortiny a v dešti obcházíme krámky se suvenýry.

V neděli brzo ráno odjíždíme domů.

Co bude příští rok? Nechme se překvapit!