Na kole s mobilem

4. – 7.5.2017

Už delší dobu mi v hlavě ležel jeden projekt, který nemá na první pohled nic společného s fotografováním.

.


Jedná se o jízdu na kole z Prahy do Lukova společně s Michalem.

Časté focení mobilem jsem zvolil proto, abych cestou mohl odpočívat. Michal totiž koupil Táně elektrokolo a tak má podstatně lepší kondici. A protože také fotí, má pro mé zastávky pochopení.

Dnešní etapa vedla Polabím z Prahy do Chrudimi. Zpočátku nám jemně mžilo, ale do Chrudimi jsme dojeli za sluníčka.

Druhý den vyrážíme z Chrudimi na Vysočinu. Čeká nás jen 90 km, ale dvojnásobné převýšeni. Fotozastávek bude určitě víc.

Ale realita je jiná. Vyjíždíme za husté mlhy a tak není nic vidět. Přesto hlavně na vrcholcích zastavujeme.

Až při příjezdu do Poličky se mlha trhá a chvíli je i slunce.

V poslední části etapy kličkujeme mezi přeháňkami a v samotném závěru projíždíme bouřkou, která mění cestu v regulérní potok. S vděčností pak vjíždíme do garáže Otevřené náruče, kde snad vše usušíme a dobijeme nejen mobil.

Zvlněná krajina byla sice náročnější ke zdolání, ale i fotogeničtější, než včerejší Polabí.

Třetí den sjíždíme z Vysočiny na Hanou. Snad ušetříme nějaké síly a hlavně nezmokneme!

Zpočátku jsou mlhy, ale vycházející slunce je rychle rozpouští a než sjedeme z kopců do nížiny, není po nich památka.

Poprvé se svlékáme do krátkých rukávů a vyhříváme se na slunci. V terénu je ale poměrně hodně vody a tak radši volíme asfaltový povrch.

Na Hané pak šlapeme proti větru a nakonec přijíždíme do Přerova, kde máme poslední zastávku před poslední etapou. Ke konci už nevíme jak si sednout.

Slunečné počasí se nám líbí, ale na focení bylo lepší to deštivé.

Konečně jdeme do finiše. Ráno vydatně leje, ale těsně před startem přestává.

Zpočátku projíždíme kolem chmelnic pod zamračenými mraky v nichž se skrývá horská prémie sv. Hostýn.

Konečně se začínají mraky trhat a je vidět vrchol. Nahoru už přijíždíme za slunce a po vydatném obědě odpočíváme v jeho paprscích.

Také po cestě do Lukova zastavujeme a obdivujeme krásně zelené louky.

Když nakonec projíždíme slavobránou do cíle, prožíváme smíšené pocity. Nesmírnou úlevu  v sedací části těla a smutek v srdci z konce cesty.


Snad časem převáží pozitivní zážitky a podnikneme podobnou cestu. KONEC

P.S.

Ještě technické údaje. Fotky byly foceny iPhonem 5s, upravovány aplikací Snapseed a příspěvek vytvořen přímo za cesty aplikací WordPress. Celá cesta měřila 333km, převýšení necelé 4.000m.

PRAHA Běchovice Újezd nad Lesy Úvaly Tuklaty Břežany II Černíky Kounice Poříčany Hořany Tatce Dobřichov Cerhenice Velim Vítězov Kolín Týnec nad Labem Labské Chrčice Kladruby nad Labem Semín Břehy Lohenice Mělice Valy Bezděkov Barchov Jezbořice Rozhovice Bylany Chrudim Řestoky Rosice Dobrkov Radim Luže Bílý Kůň Mokrá Lhota Nové Hrady Jarošov Budislav Poříčí u Litomyšle Změtín Lubná Široký Důl Polička Jedlová  Hartmanice Trpín Kněževes Veselka Ústup Sulíkov Rudka Nýrov Lhota Letovice Podolí Míchov Bačov Sudice Vážany Knínice u Boskovic Šebetov Horní Štěpánov Hrochov Holubice Ptení Zdětín Lešany Kostelec na Hané  Čelechovice na Hané Smržice Držovice Romže Prostějov Kralice na Hané Biskupice Klopotovice Věrovany Citov Císařov Rokytnice Dluhonice Přerov Želatovice Prusy Čechy Domaželice Dřevohostice Lipová Křtomil Bystřice pod Hostýnem Sv.Hostýn Rusava Ráztoka LUKOV