7. Načtení panelů

Problémy s aktualizací – načtení panelů.

Pokud jste si vytvořili panely a používáte je ve Photoshopu, tak se Vám možná také stalo, že po aktualizaci na poslední verzi PS 2015.5 panely zmizely.

Aktualizace totiž odinstaluje verzi 2015 a nainstaluje do jiného adresáře verzi 2015.5. Pokud se pak pokusíte panely nainstalovat pomocí Extension Manageru CC, tak to nejde. Manager o nové verzi PS neví.

Na webu Abobe jsem našel řešení v možnosti instalace panelů pomocí programu ExMan Command Line Tool. Pomocí tohoto programu snadno nainstalujete panel Uloz.zxp zadáním příkazu :

ExManCmd.exe /install Uloz.zxp

na příkazovou řádku. Je samozřejmě potřebné uvést buď cestu k zouboru ZXP, nebo si soubor ZXP nahrát do adresáře, kde je ExManCmd.exe.

Pokud se instalace povedla, přidá se název nového panelu do menu OknaDoplňky a kliknutím na název panel zobrazíme.

Seznam nainstalovaných panelů Vám vypíše příkaz :

ExManCmd.exe /list all

Program má samozřejmě mnohem více možností, o kterých si můžete více přečíst zde.

Existuje ještě jeden způsob distribuce panelů, který jsem začal používat. Místo souboru ZXP se vytvoří pomocí volby [x] Unpack ZXP into export folder adresář s názvem projektu. Ten pak překopírujete do adresáře „C:Program Files (x86)Common FilesAdobeCEPextensions“, nebo do adresáře „C:Program Files(x86)Common FilesAdobeCEPServiceManager4extensions“. Pokud ani jeden z nich neexistuje, vytvořte nejprve v adresáři „Adobe“ v něm adresář „CEP“ a v něm nakonec adresář „extensions“ a do něj adresář nakopírujte. Je velmi důležité, aby byla tato cesta správná, včetně velkých a malých písmen.

Nezbývá než věřit, že další aktualizace nepřinesou podobná překvapení. Nebo neaktualizovat?

P.S. Pokud by se Vám po instalaci nových panelů stalo, že se při každém spuštění Photoshopu v rootu systémového disku objeví složky zxpsign… zkontrolujte si systémovou proměnnou TMP. Pokud nekončí její hodnota zpětným lomítkem  připište ho na konec řetězce. Například „C:Temp“ .