Kam s nimi?

Pokud fotíte, tak určitě fotky i tisknete. Pokud ne, tak to radši dělejte. Fotky na negativech, nebo soubory v digitální podobě nejsou bez zobrazovacích zařízení vidět. A navíc o ně můžete kdykoli snadno přijít..

Zato vytištěné Vám zaručeně vydrží déle. Jenže pokud tisknete, začnete mít časem problémy kam s nimi. Dobrým řešením jsou alba, nebo poslední dobou stále populárnější fotoknihy. Jenže co když se s fotkami chcete těšit každý den, ale nechcete je tisknout zbytečně velké a dávat do rámečků. Řešením je připnout je na nástěnku, nebo zeď. Ale to musíte mít nástěnku, nebo nějakou magnetickou tabuli.

Už dřív jsem si dával fotky na lednici. Jenže tu máme jen jednu a to v kuchyni. Kdyby tak mohla být magnetická celá zeď. Na řešení jsem přišel náhodou, když jsem při shánění magnetů na lednici, narazil na web firmy Neomag, kde se dala koupit magnetická barva.

Magnetická barva.

Její použití je jednoduché. Stačí natřít barvou kus zdi, který chcete mít magnetický. Základní povrch musí být hladký. Takto natřená barva je připravena k použití. Můžete natřít stěnu, dřevotřísku, skříně a mnoho dalšího.

Barva je sice šedá, ale lze ji dobře překrýt například Primalexem jakékoli barvy. Já jsem chtěl mít zeď bílou a stačily k tomu tři nátěry Primalexem.

Magnety a samolepicí magnetické pásky.

Fotky na zeď přichytíte magnety, nemusíte do zdi zatloukat hřebíky, ani nic vrtat. Prodejce doporučuje neodymové, které jsou při stejné síle menší, než klasické feritové.
Pokud se Vám nelíbí, že magnety zakrývají fotky, můžete použít magnetické pásky, které nalepíte zespodu fotografie a tu pak dáte na zeď.

Výsledná zeď pak vypadá třeba takto.

Fotografie na zdi.

Mám tiskárnu jen do formátu A4, proto panorama tisknu na více A4 s překrytím a pak na zeď je umístím třeba takto.

Panorama z více fotek formátu A4.

A takto vypadá, když fotky podlepím samolepicími magnetickými pásky.  Jedinou nevýhodou je, že pásky pak nelze z fotografie, bez jejího poškození odlepit a opakovaně použít.

Panorama připevněné samolepicími pásky.

Jednoduše si můžete udělat výstavu například na Vašem WC, která určitě ohromí návštěvy. A nápadům se meze nekladou. Magnetická nemusí být jenom zeď ale třeba i strop. Ale to jsem ještě nevyzkoušel.

Až se Vám vystavené fotografie omrzí,  vyměníte je za nové a ty ze zdi si dáte do alba.

Pokud Vás magnetická zeď zaujala, určitě si ji pořiďte. Budete tak mít vždy aktuální výstavu fotografií, kde budete chtít.