Zoom 2018

Když jsem loni vyrobil kalendář Kanály 2017, netušil jsem, jak těžké bude najít téma na další rok pro panorama na výšku. Protože jsem na žádné nepřišel, rozhodl jsem se pro tři čtvercové fotografie s tématem Zoomu – přiblížením se k motivu.

Celý rok jsem se snažil najít objekty, které by se daly vyfotit jak z dálky, tak zblízka. Jaké jsem vybral pro jednotlivé měsíce, si můžete přečíst níže. Většinou se jedná o rostlinné motivy.

Leden vznikal loni v prosinci na Šumavě. Na první fotce je zasněžené jezero Chalupských slatí. Na druhé zamrzlá Vydra u Rechle a na poslední detail krystalů sněhu z Kvildy.

Únor je z prvního ledna, když jsme se cestou ze Šumavy stavili na vyhlídce Máj.

Březen jsem nafotil v Lednicko-valtickém areálu, který jsme navštívili na výpravě za moravským vínem.

Duben vznikl jednoho dubnového večera na sídlišti Petřiny, kde mě fascinovaly rozkvetlé třešně.

Květen jsem nafotil v Mikulově pod Kozím hrádkem, který stojí na vršku porostlém šeříky.

Červen je ze zastávky v toskánském rodinném hotelu Quatro Gigli, cestou na trajekt na Korsiku.

Červenec je právě z Korsiky, o které jsem psal v článku Pirátské fotografie. Zkuste hádat, co je na fotografii. Prozradím, že se jedná o strom typický pro vnitrozemí Korsiky.

Srpen jsem nafotil částečně při cyklovýletu okolo Třeboně a částečně na chatě při zpracování dřeva na zimu.

Na chatě vzniklo také Září. Bohužel jsem se nedočkal za celý víkend slunce a tak jsem musel vzít zavděk pošmourným počasím.

Říjen jsem nafotil při výlovu Rožmberku. První foto je ze zátahu, kdy se ryby marně snaží uniknout osudu, který jim nachystali rybáři. Poslední je pak makrem šupiny, která krásně opalizuje vlivem bočního slunce.

Listopad je ze stejné lokality. Když jsem si udělal výlet okolo rybníků, zaujaly mne javory a jejich do červena zbarvené listy.

Prosinec je z projektu focení labutí na Vltavě, o kterém v dohledné době napíšu článek. Zatím snad jen tolik, že první fotografie není žádná montáž, ale single shot.

Pro ty, co hádali červencové foto. Jedná se o jedlý kaštan, který vyhledávají divoká prasata a vyrábějí se z něj místní speciality od paštik po pálenku.

Na příští rok už mám nápad na panorama na výšku. Jaké téma jsem pro fotografie zvolil, se dozvíte za rok na tomto místě.