. . z PROGRAMOVÁNÍ

1. Akce

Programů na úpravu fotografií je velké množství. Já jsem si vybral Photoshop CC 2015 (PS), protože se mi líbí práce ve vrstvách a hlavně jeho “otevřenost”.

2. Skripty – spouštění

Minule jsme si ukázali, jak vytvořit a spustit akci. Pokud jsme v akci použili dialogy, je možné akci nastavit tak, aby se akce v dialogu zastavila a my si mohli hodnoty dialogu nastavit pokaždé jinak.

3. Skripty – psaní a editace

Minule jsme si ukázali, jak nainstalovat a spustit skripty. Dnes se podíváme na to jak skripty vytvářet. Skripty je možné zapisovat v jakémkoli textovém editoru. Lépe je ale nainstalovat si Adobe ExtendScript Toolkit CC. . .

4. Funkce a dialogy

Minule jsme si ukázali, jak zaznamenat činnosti ve Photoshopu do skriptu a jak skripty editovat a spuštět. Místo vytváření nových skriptů pro každé nastavení je lepší zadat konkrétní hodnoty v námi napsaném dialogu. . .

5. Panely

Minule jsme si ukázali, jak vytvářet funkce s parametry a ty zadávat v dialozích. Dnes se podíváme na to, jak vytvořit vlastní panel ve Photoshopu a v něm spustit skript.

6. Jazyková lokalizace

Minule jsme si ukázali, jak vytvářet panely. Dnes se podíváme na to, jak panely a skripty lokalizovat tak, aby jejich texty byly ve stejném jazyce, ve kterém je Photoshop.

7. Načtení panelů

Pokud jste si vytvořili panely a používáte je ve Photoshopu, tak se Vám možná také stalo, že po aktualizaci na poslední verzi PS 2015.5 panely zmizely.