. . z FOŤÁKU

Dolomiti 2018

Co jsme si loni slíbili, to jsme se letos pokusili zrealizovat. Za východiště tradičního zářijového výletu za feratami do Dolomit jsme zvolili Canazei. A jak dopadl náš pokus o zdolání královny Dolomit Marmolády?

Pláně bez mlh

Když mě před rokem nadchly mlhy na Knížecích Pláních, slíbil jsem si, že se sem vrátím. Jenže letos počasí mlhám nepřálo a tak jsem si musel vystačit bez nich.

Na kole s Canonem

Loni jsem absolvoval jízdu na kole z Prahy do Lukova. V průběhu roku zbyly v paměti jen kladné zážitky a tak jsem se rozhodl projekt zopakovat. S několika změnami. . .

Zimní perokresba

Nevím jak Vy, ale já focení v zimě příliš nevyhledávám. Naposled jsem se vypravil na Šumavu, abych zachytil atmosféru zimní krajiny, která se už brzy změní na jarní.

Canon bez kabelu

Na konci článku Dvoumužné foto jsem zmínil, že můj Canon 5D Mk III nemá wifi. Propojil jsem jej s tabletem delším kabelem, ale to se neosvědčilo, Zapátral jsem, jestli by k fotoaparátu nešlo doplnit WiFi.

Dvoumužné foto

Někdy se mi při hledání kompozice stává, že nemůžu dostat fotoaparát do správné pozice z důvodů její nedostupnosti. Vyzkoušel jsem, jak na to, pomocí monopodu, tabletu a druhého páru rukou.

Jak na Nový rok . . . (2)

. . . tak po celý rok. Také letos jsem si šel zafotit hned zčerstva na Nový rok. Už delší dobu jsem měl na tento den pomocí aplikace SunSurveyor naplánované focení východu Měsíce za Žižkovským vysílačem.

PF 2018

Všem čtenářům přeji Dobré "nejen" světlo ve dne v noci po celý příští rok. 

Zoom 2018

Když jsem loni vyrobil kalendář Kanály 2017, netušil jsem, jak těžké bude najít téma na další rok pro panorama na výšku. Protože jsem na žádné nepřišel, rozhodl jsem se pro . . .

Z bláta do . . . Slunce

Ještě nikdy jsem se nezúčastnil výlovu rybníka. Proč tedy nezačít rovnou tím největším u nás. K Rožmberku jsem přijel se záměrem, vylovit z bláta vypuštěného rybníka barvy vycházejícího Slunce.