Jak na Nový rok . . .

. . . . tak po celý rok. Když jsme se prvního ledna vraceli ze silvestrovské Šumavy krajinou s nádherně namrzlými stromy, vzpomněl jsem si na toto přísloví a protože ještě nemám vyfocenou zasněženou vyhlídku Máj, vzali jsem to domů oklikou.

Sníh sice ve středních Čechách nebyl, ale námraza byla na trávě a hlavně na stromech. Představoval jsem si namrzlé stromy naproti vyhlídce a za chvíli jsme už parkovali na novém parkovišti na kraji Teletína. Stejný nápad jsme neměli sami. Parkoviště bylo plné a proti nám přicházely od vyhlídky davy. Bohužel už po cestě bylo vidět, že námraza se drží jen ve vyšších partiích a jen ve stínu, takže z panorama nebude asi nic.

Pro jistotu jsme se šli přesvědčit na místo. Ne ale na hlavní vyhlídku s pokroucenou borovicí, ale kousek níž doprava. Vypadalo to tam takto.

Na jižních svazích a u vody už žádná námraza nebyla. Držela se jen na vrcholcích protějších kopců.

Původně jsem měl v plánu počkat na západ slunce a vyfotit panorama ze stativu. Protože ale námraza dole nebyla, vyfotil jsem si alespoň z ruky dokumentační panorama.

Seděl jsem s čajem a vánočním cukrovím a představoval si, jaké by to bylo s namrzlými, nebo zasněženými stromy naproti. Snad se pranostika nevyplní a dočkám se zasněženého Máje dřív než příští rok.

Po cestě zpět jsem si fotil alespoň namrzlé stromy na severním svahu.

Šípky v námraze.

A protože jsem měl s sebou i makro objektiv, zkusil jsem si vyfotit i namrzlé bukové listy.

A jedlové větvičky.

Nakonec jsem nelitoval, že jsem se sem vypravil. Snad nebudu litovat ani na konci tohoto roku.

Konec dobrý, všechno dobré!