Na kole s Canonem

27. – 30.4.2018

Loni jsem absolvoval jízdu na kole z Prahy do Lukova. V průběhu roku zbyly v paměti jen kladné zážitky a tak jsem se rozhodl projekt zopakovat. S několika změnami . . .

A změny to nejsou malé. První byla zapříčiněna tím, že Michal neměl letos čas a tak se mnou jede Zuzka. První den jsme se přiblížili i s koly vlakem do České Třebové. Odtud jsme vyjeli na Kozlovský kopec a ubytovali se na chatě Maxe Švabinského.

Minulý rok jsme jeli s batohy, které se příliš neosvědčily. Proto jsme si pořídili nosiče na kolo. Dopředu brašnu Topeak TourGuide Handle Bar Bag DX a dozadu Topeak BackLoader seat post bag 15 L. Snad tím ulevíme zádům a cesta bude příjemnější.

Třetí změna byla vyvolána tou druhou a odkazuje na ni název článku. Když už nepovezu vše na zádech, vzal jsem do přední brašny kompakt Canon G1 X III. Fotky budou místo z mobilu z kompaktu.

Druhý den nás čekala nejdelší etapa – z České Třebové do Litovle. Začali jsme sjezdem z Kozlova do Moravské Třebové, která je ještě v Čechách, kde jsme si dali oběd. Pak jsme Mírovským údolím projeli pod známým vězením do Mohelnice. A odtud do cíle etapy – Litovle.

Třetí den měl být odpočinkový před závěrečným výšlapem. Ráno vyšlo Slunce a doprovázelo nás na cestě z Litovle do Přerova celý den. Zpočátku, když jsme projížděli Litovelskými luhy, dalo se vedro snést. Později, když jsme projížděli otevřenou krajinou a teploměr se vyšplhal nad 30 stupňů, nebyla vůle zastavovat a fotit. Takže fotek bylo i tentokrát poskrovnu.

Poslední den nás čekal závěrečný výšlap na Hostýn a dojezd do cíle do Lukova. Počasí se příliš nezměnilo. Nejen že slunce pálilo od rána, ale navíc foukal silný vítr, takže jsme se snažili jet co nejrychleji.

Díky absenci batohu na zádech, netrpělo pozadí. Také počasí bylo lepší, než v prvním ročníku a tak pozitivní zážitky převážily už dnes. Příští rok se snad opět vydáme na podobnou cestu. KONEC

P.S.

A jak dopadly novinky?

Jízda vlakem ČD – přistavené jiné vagony, zpoždění 30min na 90minutách. Vyváženo výrazným zkrácením trasy.

Přední taška – horší stabilita kola při jízdě (musíte pevněji držet řídítka), i v klidu (má tendenci po opření do stojanu padat). Výborná pro rychlý přístup k fotoaparátu a dalším věcem během dne.

Zadní taška – super pro jízdu, nevíte o ní. Horší přístup pro věci. Ideální ráno nabalit a večer vybalit.

Canon G1 X III – rychlý, funkčně plně vybavený. V ostrém slunci nepostradatelný hledáček. Jediný mínus malá tlačítka pro velké prsty. Často jsem zavadil o přední volič, aniž bych chtěl.

Ještě technické údaje. Fotky byly foceny výše zmíněným Canonem, upravovány aplikací Snapseed a Perfectly Clear. Zmenšovány v Image Size. Příspěvek vytvořen přímo za cesty aplikací WordPress.

Celá cesta měřila 190km, převýšení necelé 2.500m.

ČESKÁ TŘEBOVÁ Serpentiny Kozlov chata Maxe Švabinského Nad Janovem Psí kuchyně Černý rybník Opatov Dětřichov Víska Nová Ves Kunčina Sušice Moravská Třebová Linhartice Radkov Gruna Žipotín Svojanov Nový Maletín Mírov Podolíčko Křemačov Mohelnice Moravičany Doubravice Mirotice Nové Mlýny Nové Zámky Litovel Lhota nad Moravou Hynkov U Tří Mostů Lovecká chata Sedlisko Chomoutov Řepčín Hejčín Klášterní Hradisko Olomouc Hodolany Velká Bystřice Přáslavice Svésedlice Vacanovice Lipňany Penčice Čekyně Předmostí Přerov Želatovice Prusy Čechy Domaželice Dřevohostice Lipová Křtomil Bystřice pod Hostýnem Sv.Hostýn Rusava Ráztoka LUKOV