Prezentace ve Photoshopu

Pokud jste četli můj článek o Time-lapse videu, tak jste si možná všimli, že jsem se v závěru zmínil o možnosti  vytvářet prezentace fotografií přímo ve Photoshopu.

Pokud máte stažený můj Video panel, tak nejdříve použijeme tlačítko [Načti vrstvy], které nám vytvoří z vybraných fotografií nový dokument, ve kterém bude každá fotografie načtena do jiné vrstvy.

Výběr fotek pro prezentaci.

Pak pomocí tlačítka [Video] vytvoříme samotnou prezentaci. V dialogu zvolíme trvání prezentace fotografie a délku prolnutí s následující fotografií v sekundách.

Dialog zadání videa.

Například 6s délka trvání fotografie a délka prolnutí 2s. Abyste video viděli, musíte si zobrazit okno Časové osy.

Pokud budete chtít do prezentace nějakou fotku přidat, ubrat, nebo změnit pořadí, stačí přidat, nebo ubrat hladinu, případně hladinu přesunout. Pokud pak znovu stisknete tlačítko [Video], tak se časová osa smaže a vytvoří znovu z aktuálních hladin. Pro změnu pořadí všech hladin jsem přidal do panelu tlačítko [Prohoď vrstvy].

Teprve když jste s prezentací spokojeni, můžete do dolní části Časové osy vložit zvukovou stopu.

Zvuková stopa.

Pokud byste chtěli opatřit prezentaci titulky, osvědčil se mi následující postup.

Nejdřív se na časové ose přesunu v čase nad fotku, nad kterou chci zobrazit titulek a aktivuji její hladinu.

Přesun nad hladinu a aktivace hladiny.

Pak vytvořím novou hladinu (v menu Vrstva Nová vrstva, nebo pomocí ikony Nové vrstvy v panelu Vrstvy). Tím se vytvoří nová průhledná vrstva. Do ní pak můžu vkládat text titulků. Délku trvání titulků a jejich přesnou polohu lze upravit v panelu Časové osy. Také je možné na začátek, nebo konec trvání titulků, přidat prolnutí titulků.

Hladina titulků v časové ose s prolnutím začátku a konce.

Nakonec si prezentaci vyexportuji jako soubor ve formátu mp4. Jak taková prezentace vypadá si můžete prohlédnout na mém kanálu YouTube, kam jsem uložil video z loňské návštěvy Islandu.

Pokud se Vám prezentace líbila, zkuste si ji také vyrobit. Není to nic složitého a uvidíte, že s ní budete mít úspěch.