Čína na mostě

Když jsem před nedávnem napsal článek čina v Praze, ani ve snu mě nenapadlo, že budu mít důvod k sepsání podobného s velkým „Č“. Ale dnešní zážitek mě k tomu donutil.

Téměř každé ráno chodím přes Karlův most do práce. Myslel jsem si, že už mě nemůže nic překvapit. Až dnes. Most přecházím ve směru od Malé Strany. Už před bránou, vidím uprostřed mostu pohybující se červené body. Postupně rozeznávám asi šest tanečníků, kteří za doprovodu hlasité hudby tančí. Možná jste někdy viděli klip s formací KLDR, tak tohle bylo totéž, jen tanečníci měli čínské dresy. Než k nim stihnu přijít, končí s produkcí a oblékají si šedivé mundury.

Naštěstí se svlékají jejich kolegyně a chystají se na vystoupení. Tak přece! Čína na Karlově mostě! V tom k nim přichází paní, která má na starosti pořádek na mostě. Ukazuje jim nějaký odznak a česky jim důrazně zakazuje pokračovat : „To si snad děláte srandu?!“

A nasraně odchází. Číňané se za ní dívají a chvíli to vypadá, že budou pokračovat.

Jejich vedoucí dokonce k paní jde. Ta ale vytahuje mobil a někam volá : „Je tady narušení prostoru nepovolenou produkcí!“

Nakonec zvítězí vrozený respekt k autoritám, zaražené tanečnice se oblékají a celá skupina odchází.

Z další produkce tentokrát sešlo. Most zůstal zachráněn před čínskou invazí díky neoblomné strážkyni. Nejdřív mi bylo líto, že si nevyfotím křepčící Číňanky, ale možná to tak bylo lepší.

Jen je otázkou, jak dopadne přičinlivá dáma? Nebyl to její poslední den v práci? Nebyl. Dnes týden po incidentu paní opět v práci!