. . z ISLANDU

Laugar & Návrat

Všechno jednou skončí. I naše putování po Islandu. Nakonec jsme si vychutnali teplé prameny i blankytnou oblohu.

Vík & Djúpivogur

Vracíme se k lodi podél pobřeží. Puffini, vodopády, ledovec a černá pláž.

Duhové hory

Po devíti letech jsme se opět odvážili do Duhových hor. Jízdu 30km "efkovou" silnicí jsme zdárně zvládli. Tentokrát i se závěrečným dvojbrodem.

Kirkjufell

Tři dny plné deště jsme strávili u bájné hory Kirkjufell na severním pobřeží poloostrova Snaefellsnes, kde jsme chtěli vystoupat na ledovec Snaefellsjokull - vstupní bránu do "Středu země".

Sopka

To, proč jsme se tentokrát vydali opět na Island, dnes snad spatříme na vlastní oči. Aktivní sopku, která chrlí 6 až 10 kubíků lávy za sekundu!

Po čtvrté

Konečně se mi podařilo zpracovat fotky z naší čtvrté cesty na Island doplněné o zápisky ze Zuzčina deníku. Tady je první část.

Island 2021

To, v co jsme ještě před půlrokem nedoufali, se stalo skutečností. Vyrážíme na Island. Tentokrát se pokusím přidat do článku každý den jednu fotku. Tu aktuální najdete vždy nahoře.

Islandské jaro

Letos jsem se bohužel ze známých důvodů :-( nemohl vypravit, tak jako každý rok, za kandíky. Počátek jara 2021 tak pro mne bude symbolizovat probuzení sopky na Islandu.

2018-7. Island – návrat

V posledním díle navštívíme museum sleďů, podnikneme trek k horkému vodopádu Laugarvellir, přespíme v Laugarfellu a rozloučíme se s Islandem a zamíříme domů.

2018-6. Island – severozápadní fjordy

V minulém díle jsme utekli před vichrem k Mývatnu. dnes se podíváme dál na sever a západ. Co jsme tam zažili? Padl náš severní rekord?