Jak obejít omezení počtu snímků GIFu ve Photoshopu

V článku Prezentace panoramat ve Photoshopu  jsem slíbil, že se vrátím k omezení maximálního počtu snímků při ukládání formátu GIF. To je maximálně 500 snímků. V tomto článku si ukážeme, jak toto omezení obejít.

Nejprve si vyrobíme video na časové ose. Při ukládání ho uložíme na více částí tak, aby každá měla maximálně 500 snímků. Nejdřív snímky 0 – 499, pak 500 – 999, pak 1000 – … vždy po maximálně 500 snímcích

Uložení videa po 500 snímcích.

Pak zvolíme v menu Photoshopu Soubor Import Videosnímky na vrstvy  na první část videa. Vznikne soubor Bez názvu 1.

Videosnímky na vrstvy.

Stejným způsobem budeme postupně importovat další části videa. Po jejich naimportování zvolíme v panelu časové osy nejprve Vybrat všechny snímky a potom Kopírovat snímky.

Vyber všechny snímky z časové osy.

Zkopíruj vybrané snímky časové osy.

Pak se vždy přepneme do prvního souboru, kde se v časové ose přemístíme na pozici posledního snímku a dáme Vložit snímky a v dialogu zaškrtneme Vložit za výběr. Tento postup pak aplikujeme na všechny zbylé části videa.

Vložit snímky.

Vložit za výběr.

Pak už můžeme dát bez obav Soubor Export Exportovat pro web (Ctrl+Alt+Shift+S) a v dialogu se nám objeví všechny snímky videa, jejichž počet nebude omezen na 500, jak by tomu bylo, pokud bychom dali tento export rovnou z původního videa.

Počet snímků není omezen 500.

Takto lze jako gif vyexportovat i video s prolínáním více obrázků, což jinak rovnou nejde, ani když má video méně než 500 snímků. V tom případě nejprve uložíme video. Pak ho naimportujeme jako videosnímky na vrstvy. A nakonec uložíme jako GIF.