Pirátské fotografie

Ne, nebojte se, nepůjde o problematiku nelegálně nabytých fotografií. Můžete se podívat na fotografie z cesty na pirátský ostrov – Korsiku.

Cestu jsme se Zuzkou absolvovali v posledním červnovém a prvním červencovém týdnu. Stejně jako doma i nás na cestě sužovala vedra atakující čtyřicítky.

Cestou na trajekt do Livorna jsme se zastavili v malebném toskánském městečku Montopoli z první fotografie. Pokud přetáhnete šipku na fotografii západu slunce doprava, uvidíte korsický přístav Bastia, kam jsme po 4 hodinové plavbě připluli.

Pokud si chcete rovnou prohlédnout fotogalerii, přesuňte se na konec stránky a klikněte na fotku piráta.

Další dvě fotografie ukazují korsické piráty v jejich typickém postoji . . .

První dny panovalo u moře nesnesitelné vedro. Protože jsme chtěli dobýt nejzápadnější výběžek ostrova, vyrazili jsme k němu až před západem slunce a nazpět jsme se vraceli už za tmy. Slunce sice nezapadlo do moře kvůli nízké oblačnosti, ale i tak to stálo zato.

Protože vedro neustupovalo, rozhodli jsme se přemístit do hor. Cestou jsme projížděli červenými horami, ve kterých byla vysekána úzká silnička. Když jsem fotografoval zácpu aut s projíždějícím autobusem, netušil jsem, že za pár hodin budu v podobném místě i já couvat před autobusem.

Ještě jednou jsme se odhodlali sjet z hor k moři. Chtěl jsem si vyfotit majáky u Ajaccia. Tam nás čekalo vedro a vítr.

Zůstali jsme v našem horském útočišti a vyráželi stinnými stezkami k vodopádům a zeleným výhledům. Cestou jsme se kochali kapradím i květy vyrůstajícími mezi balvany.

Když jsme si chtěli odpočinout, zašli jsme si k nedalekým kaskádám, kde jsme si užívali horské vířivky a plaveckého bazénu.

Jeden den jsme si udělali výlet vláčkem z místního nádraží do Corte po železnici zbudované Gustavem Eiffelem. Cestou jsme přejeli po 90 m vysokém viaduktu.

Vyzkoušeli jsme si také jednu etapu s populární GR20, když jsme přímo z kempu došli k chatě Petra Piana do výšky 1830 m n.m.

A samozřejmě jsme zdolali i jednu z nejvyšších hor Korsiky Monte d’Oro 2389 m n.m.

Čas nám ale brzy vypršel a tak nezbylo, než se vypravit domů a po cestě si nechat zdát prázdninové sny.

Pokud si chcete ještě jednou v klidu prohlédnout fotografie, klikněte na fotku piráta pod textem.

Ať se i Vám vyplní prázdninové sny podle Vašich představ.