2015-7. Selfoss a Dettifoss

Dnes nás vytáhlo ze stanu sluníčko a příslib ranní kávy. Nasnídali jsme se a spěchali do kraví farmy. Tam nás čekalo překvapení. Měli sice už otevřeno a krávy spokojeně přežvykovaly...

2015-6. Lávové pole

Dnes jsme po dvanáctihodinovém spánku a snídani jeli prozkoumat místní vesničku Reykjahlíð. Obhlídli jsme otvírací dobu supermarketu a v kavárničce Gamli si dali kávu a dortík.

2015-5. Konečně Island

Konečně jsme se dočkali! V 7 hodin nás probudil palubní rozhlas s tím, že musíme do 7:30 opustit kajuty. Rychle jsme se zabalili, věci dali na chodbu a šli se nasnídat. Na palubě mezitím řádil déšť, vítr a mlha.

2015-4. Faery – odjezd

Dnes jsme si nejprve užili snídani, kterou jsme včera vynechali a pak přejeli do Tórshavenu. Opět jsme projeli podmořským tunelem, který má v nejnižším bodě blikající barevná světýlka.

2015-3. Faery – Kalsoy

Dnes jsme vyrazili na ostrov Kalsoy i přesto, že pršelo a trajekt odjížděl v 6:40. Bez snídaně a v dešti jsme trajekt našli a jako jediní cestující za 20 minut připluli na ostrov. Tam na nás už čekal autobus, který nás provezl celým ostrovem až do vesničky Trollanes.

2015-2. Faery – nejvyšší bod

Ráno jsme se probudili do zamračeného dne. Využili jsme toho, že neprší a rychle zabalili stan. Ve městě jsme nakoupili jídlo na další dva dny a vyrazili.

Proč je důležité nemít dotyky

Asi si říkáte, proč je tento příspěvek v rubrice ..zEDITORU a ne ..zFOŤÁKU. Je totiž o tom, jak se dotyky mohou projevit negativně při následné editaci

2015-1. Cesta na Faery

Pokud jedete na Island lodí s vlastním vozem, tak jako jsme se rozhodli my a vyjedete už v sobotu z dánského přístavu Hirtshals, tak nezbytnou součástí vaší cesty na Island je třídenní zastávka na Faerských ostrovech.