. . z ISLANDU

Severozápadní fjordy

Tak jsme opět zpět v civilizaci! Vrátili jsme se ze Severozápadních fjordů, kde nám ne vždy přálo počasí.

Vítejte na Íslandu

Tak se nám po zastávce na Faerských ostrovech podařilo úspěšně doputovat na Island, kde nás přivítalo slunečné počasí.

Do třetice . . .

Pokud jste četli poslední díl naší Cesty na Island, která inspirovala vznik tohoto webu, pak asi tušíte o čem bude tento článek. 

Cesta na Island - díl patnáctý

Ráno jsem nemohl dospat a tak jsem šel opět fotit. Slunce krásně modelovalo okolní louky a hory. Pak jsme se ještě před snídaní šli opět naložit do horké vody.

Cesta na Island - díl čtrnáctý

Následující ráno bylo zase krásně a tak jsem si šel vyfotit okolí. Pak jsme se po snídani šli rozloučit s těmi několika málo Pufiny, kteří ještě neodletěli na moře.

Cesta na Island - díl třináctý

Dnes bylo od časného rána slunce. Po snídani a povinné kávě v Alfa Café, jsme popojeli k východišti turistických cest a vydali se na trek do zátoky Brunavík.

Cesta na Island - díl dvanáctý

Včera Islanďani tak oslavovali, že nebylo komu zaplatit za kemp. A dnes ráno, to bylo stejné, takže jsme odjeli s dluhem. Snad se sem ještě někdy podíváme a vyrovnáme ho.

Cesta na Island - díl jedenáctý

Jako zázrakem jsme se probudili do slunečného dne. Po snídani jsme nalehko vyrazili k další chaloupce – Keflavíku. Není to tedy jen letiště v Reykjavíku, ale i opuštěná farma na 66⁰10‘ severní šířky, což je náš dosavadní rekord.

Cesta na Island - díl desátý

Dnes jsme se ráno sbalili a vyrazili na sever. Po cestě jsme se zastavili na „pseudokráterech“ u vesničky Skútustaðir. Útvarům se zde říká skútustaðagígar a najdeme jich tu kolem dvaceti.

Cesta na Island - díl devátý

Tak a je to tady! Den D, kvůli kterému celou cestu absolvujeme. Výlet do vnitrozemí k lávě, která ještě nestačila vychladnout. Čekáme u Íčka v Reykahlídu, kde je sraz.