Kolorování

Možná také vlastníte staré černobílé fotografie a rádi byste si je převedli do barevné verze. Poslední verze Photoshopu k tomu nabízí zajímavý neurální filtr.

PF 2022

Všem čtenářům přeji pohodu, štěstí a radost na všech cestách, které podniknou v roce 2022. A hlavně návrat ve zdraví domů!

Island 2022

Letos bylo téma fotek kalendáře, vzhledem k naší cestě na Island, předem jasné. Tady se můžete podívat, které jsem vybral.

Laugar & Návrat

Všechno jednou skončí. I naše putování po Islandu. Nakonec jsme si vychutnali teplé prameny i blankytnou oblohu.

Vík & Djúpivogur

Vracíme se k lodi podél pobřeží. Puffini, vodopády, ledovec a černá pláž.

Duhové hory

Po devíti letech jsme se opět odvážili do Duhových hor. Jízdu 30km "efkovou" silnicí jsme zdárně zvládli. Tentokrát i se závěrečným dvojbrodem.

Kirkjufell

Tři dny plné deště jsme strávili u bájné hory Kirkjufell na severním pobřeží poloostrova Snaefellsnes, kde jsme chtěli vystoupat na ledovec Snaefellsjokull - vstupní bránu do "Středu země".

Sopka

To, proč jsme se tentokrát vydali opět na Island, dnes snad spatříme na vlastní oči. Aktivní sopku, která chrlí 6 až 10 kubíků lávy za sekundu!

Po čtvrté

Konečně se mi podařilo zpracovat fotky z naší čtvrté cesty na Island doplněné o zápisky ze Zuzčina deníku. Tady je první část.

Dolomiti 2021

Letos jsme po loňské pauze vyrazili koncem září pouze v pánské sestavě do Dolomit. Na čtyři dny se nám stala domovem Pozza di Fassa.