Rozklad barev

Jak jsem slíbil v článku Kolorování, ukážu Vám, jak rozložit barevný obrázek na část barevnou a část černobílou. To se může hodit pro efektivnější editaci fotografie.

Dolomiti 2022

Jak jsem před rokem napsal, na letošní rok jsme si nic neplánovali. Přesto jsme nakonec do Dolomit opět vyrazili. A to v prémiovém složení. Já, Zuzka a Šimon. Na celý týden do Cortiny d'Ampezzo.

Kolorování

Možná také vlastníte staré černobílé fotografie a rádi byste si je převedli do barevné verze. Poslední verze Photoshopu k tomu nabízí zajímavý neurální filtr.

PF 2022

Všem čtenářům přeji pohodu, štěstí a radost na všech cestách, které podniknou v roce 2022. A hlavně návrat ve zdraví domů!

Island 2022

Letos bylo téma fotek kalendáře, vzhledem k naší cestě na Island, předem jasné. Tady se můžete podívat, které jsem vybral.

Laugar & Návrat

Všechno jednou skončí. I naše putování po Islandu. Nakonec jsme si vychutnali teplé prameny i blankytnou oblohu.

Vík & Djúpivogur

Vracíme se k lodi podél pobřeží. Puffini, vodopády, ledovec a černá pláž.

Duhové hory

Po devíti letech jsme se opět odvážili do Duhových hor. Jízdu 30km "efkovou" silnicí jsme zdárně zvládli. Tentokrát i se závěrečným dvojbrodem.

Kirkjufell

Tři dny plné deště jsme strávili u bájné hory Kirkjufell na severním pobřeží poloostrova Snaefellsnes, kde jsme chtěli vystoupat na ledovec Snaefellsjokull - vstupní bránu do "Středu země".

Sopka

To, proč jsme se tentokrát vydali opět na Island, dnes snad spatříme na vlastní oči. Aktivní sopku, která chrlí 6 až 10 kubíků lávy za sekundu!