Čína na mostě

Když jsem před nedávnem napsal článek čina v Praze, ani ve snu mě nenapadlo, že budu mít důvod k sepsání podobného s velkým "Č". Ale dnešní zážitek mě k tomu donutil...
13.3.2019/by Zdeněk Čech

Posel Jara

Na horách se Zima ještě nevzdává své vlády, ale v nížinách již propuká Jaro. Jedním z jeho každoročních poslů je i Kandík psí zub (Erythronium dens-canis).
12.3.2019/by Zdeněk Čech

QR kód

Poslední dobou se staly QR kódy velmi moderními a můžete je najít na "každém rohu", dokonce i na lampách veřejného osvětlení. Zamyslel jsem se, jak by se daly využít ve fotografii...
22.2.2019/by Zdeněk Čech

Čina v Praze

Aby nedošlo k omylu. Jde o činu s malým "č" a krátkým "i", jak je patrné z novinových titulků : "Praha má nejvíc sněhu za 17 let", "Na Prahu padl sníh: doprava kolabovala, lety měly zpoždění a děti nerušeně sáňkovaly". A co v takovém případě udělá fotograf?
10.2.2019/by Zdeněk Čech

Patálie se světlem

Nebojte se, nejde o problémy se světlem při focení, ale o problémy s uchováním Betlémského světla, které jsme letos poprvé měli doma.
18.1.2019/by Zdeněk Čech

Viditelné do vrstev

V článcích Inteligentní objekty a Inteligentní mini objekty jsem popsal, proč dávám přednost práci s inteligentními vrstvami. Občas potřebuji vyměnit obsah inteligentních vrstev, a tak jsem si vytvořil funkci, která mi to umožní rychleji, než samotný Photoshop.
7.1.2019/by Zdeněk Čech

PF 2019

Vše nejlepší do roku 2019!

A co dalšího přeji všem čtenářům?

To se dozvíte po otevření tohoto příspěvku.
31.12.2018/by Zdeněk Čech

Island 2019

Letos jsem se při tvorbě kalendáře vrátil k původnímu formátu - panorama na výšku v poměru 1:3. Jako téma se vzhledem k naší cestě na Island nabízely fotografie z tohoto kouzelného ostrova.
24.12.2018/by Zdeněk Čech

Jak na olej

Pokud jste si v článku o Východních fjordech všimli olejomalby na jeho konci, určitě jste odhalili, že se nejedná o skutečný obraz, ale že jsem ho vyrobil z fotografie. Jak, to si můžete přečíst v tomto článku.
12.12.2018/by Zdeněk Čech